Gençler madde bağımlılığını tartıştı: Birlikte mücadele vermeli

17 Eki 2021

 Madde bağımlılığına karşı bir araya gelen HDP Gençlik Meclisi, Türkiyede bağımlılığın arttığını ve buna karşı hiçbir önlem alınmadığını vurguladı. Uyuşturucunun intihara sürüklediğini kaydeden gençler birlikte mücadele çağrısı yaptı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gençlik Meclisi, “Bağımlılığı Kıralım, Yeni Yaşamı Kuralım” kampanyası kapsamında Esenler İlçe Örgütü’nde etkinlik düzenledi. “Bağımlılığa karşı özgür yaşamda buluşuyoruz” sloganıyla yapılan etkinlikte, "" ve "Bağımlılığı kıralım yeni yaşamı kuralım" yazılı pankartlar açıldı. 

  

Bağımlılık intihara sürüklüyor

Madde bağımlığının zararlarına değinen HDP Gençlik Meclisi üyesi Zilan Koç, bu zararların başında “psikolojik rahatsızlık” yaratan boyutunun geldiğini ifade etti. Bağımlılığın yoksunluk duygusu yarattığını dile getiren Koç, bağımlığın kişiyi intihara doğru sürüklendiğine dikkati çekti. Türkiye dahil hiçbir ülkenin bağımlılıkla mücadele etmediğine işaret eden Koç,“Aynı zaman da hiçbir ulus-devlet, bağımlılığa karşı mücadele eden kimseyi de istemez” dedi. Bağımlılığın oluşmasındaki etkiye de değinen Koç, bu etkilerin başında aile içinde yaşanan sorun ve ilgisizlik halinin geldiğini kaydetti. 

 

Türkiye’de bağımlılığın 2015’ten sonra daha da artığına işaret eden Koç, “Türkiye, bağımlılığın en yüksek olduğu ülkeler arasında yer alıyor. Bizler, bağımlılığa karşı büyük bir mücadele vermeli ve bağları daha güçlü tutmalıyız” diye konuştu. 

Kaynak:MA


Etiketler : bağımlılığı, Uyuşturucu, HDP Gençlik Meclisi,