Diyarbakır kayyumu heykelleri savundu: Bırakın Diyarbakır’da karpuz tartışılsın

11 May 2021

Diyarbakır kayyumu Münir Karaoğlu,tüm Türkiye'de alay konusu olan heykelleri şu sözlerle savundu: Bebeğin Diyarbakırlısı, Vanlısı, Rizelisi olmaz arkadaşlar. Dünyanın bütün bebekleri de birbirine benzer

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kayyımı ve Vali Münir Karaloğlu, kenttin havalimanı kavşağına yapılan ve alay konusu olan heykellere ilişkin konuştu. Heykellerin gerçeğe uygun olduğunu savunan kayyım Karaoğlu, "Bırakın Diyarbakır’da karpuz tartışılsın, güzellikler tartışılsın. Diyarbakır’da arzumuz isteğimiz budur. Akşamki tartışmanın Diyarbakır’a bir zararı yok faydası var arkadaşlar. Eğer gerçek fotoğraflarla beraber karşılaştırırsanız gerçeğe çok uygun olduğunu da görürsünüz. Bebeğin Diyarbakırlısı, Vanlısı, Rizelisi olmaz arkadaşlar. Dünyanın bütün bebekleri de birbirine benzer, ne olur bebekleri de ayırmayın" dedi.

Bir muhabirin heykelde çocuğun yaşının büyük gözüktüğünü söylemesi üzerine Karaloğlu, "Yaşı büyük değil ya, iki tane dişi var nasıl yaşı büyük olacak" dedi.

Kayyum yönetimindeki Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, havalimanı kavşağındaki parka halay çekenler, kadayıf tepsisini gösteren adam, hasır bileziği ve zincir ile karpuzun içindeki çocuk "heykelleri" dikmişti.

DİYARBAKIR


Etiketler : Diyarbakır Kayyumu,